Święto Pracy oraz rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, Święto Flagi Narodowej, Święto Konstytucji 3 maja – przed nami wyjątkowy czas.
Święto Pracy (1 maja) jest w Polsce świętem państwowym od 1950 r. Bywa nazywane czerwonym świętem, jednak warto pamiętać, że dzień ten ustanowiono na pamiątkę masakry robotników w Chicago w 1885 roku.
Od 21 lat wyjątkowość tej daty dla Polaków polega na tym, że Polska stała się członkiem Unii Europejskiej 1 maja 2004 roku, co było jednym z najważniejszych momentów w historii kraju.
2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To święto zostało ustanowione przez Sejm RP w 2004 roku, symbolicznie podkreślając znaczenie narodowych barw oraz ich rolę w kształtowaniu tożsamości państwowej.
Dzień Flagi znajduje się pomiędzy Świętem Pracy a rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Konstytucja z 3 maja 1791 roku była pierwszą nowoczesną konstytucją w Europie i drugą na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych. Regulowała ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów, wprowadzając reformy mające na celu wzmocnienie władzy centralnej i ograniczenie wpływów magnaterii.
Warto czas majówki wykorzystać do zwiedzania Polski i poznawania jej historii. Aktywny wypoczynek najlepiej przygotuje nas do kolejnego tygodnia pracy.