W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
13.03.2025 Brzeg - Debata „System powiązań i zależności – czyli co warto wiedzieć o wymaganiach rynku pracy oraz możliwościach startowych młodych dorosłych”.
13.03.2025 Brzeg - Debata „System powiązań i zależności – czyli co warto wiedzieć o wymaganiach rynku pracy oraz możliwościach startowych młodych dorosłych”. - Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu
13.03.2025 Brzeg - Debata „System powiązań i zależności – czyli co warto wiedzieć o wymaganiach rynku pracy oraz możliwościach startowych młodych dorosłych”.
Duże wymagania, trudny start. Oto współczesne realia nie tylko lokalnego rynku pracy.
Jak sobie z tym poradzić?
Odpowiedzi na tak zadane pytanie, tym razem w Brzegu, pomogła nam udzielić Zofia Domaradzka – psycholog i certyfikowany coach. W swojej pracy integruje kompetencje psychologa, trenera, doradcy i mentora. Jest współautorką Modelu Wartościowych Szkół, który wdrażany jest w szkołach w Polsce i na świecie.
W czwartek, 13 marca 2025 roku, w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu miało miejsce kolejne wydarzenie w ramach inicjatywy stworzenie systemu koordynacji i nadzorowania regionalnych działań na rzecz promowania idei uczenia się przez całe życie („LLL”- z ang. „Lifelong Learning”) w Województwie Opolskim.
Spotkanie przyjęło formę debaty, której głównym tematem był „System powiązań i zależności – czyli co warto wiedzieć o wymaganiach rynku pracy oraz możliwościach startowych młodych dorosłych”.
W debacie, oprócz osób młodych uczących się, udział wzięli także pracodawcy, dyrektorzy placówek, doradcy zawodowi, przedstawiciele samorządu oraz reprezentanci instytucji realizujących projekt szerzący ideę „LLL” w regionie. To między innymi: Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu, Powiatowy Urząd Pracy w Brzegu, Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki, Opolskie Centrum Edukacji, czy Opolska Izba Gospodarcza.
Opinie uczestników wskazują, że tego rodzaju inicjatywy są wartościowe i potrzebne, ponieważ umożliwiają przedstawicielom różnych środowisk wymianę doświadczeń i przedstawienie swoich oczekiwań z myślą o wypracowaniu rozwiązań problemów związanych np. z obecnym stanem poradnictwa zawodowego i dostosowania go możliwie jak najlepiej do realiów lokalnego rynku zatrudnienia.
Projekt KPO „Wsparcie rozwoju nowoczesnego kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie” w Powiecie Brzeskim jest realizowany przez Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Brzegu.
13.03.2025 Brzeg - Debata „System powiązań i zależności – czyli co warto wiedzieć o wymaganiach rynku pracy oraz możliwościach startowych młodych dorosłych”.
Kim jest Doradca Klienta? Doradca klienta to pracownik powiatowego urzędu pracy, zatrudniony na jednym z czterech stanowisk w urzędzie: pośrednika pracy, doradcy zawodowego, specjalisty ds. rozwoju zawodowego lub specjalisty ds. programów, któremu powierzona została funkcja doradcy klienta. Istotą funkcji doradcy klienta...
Co to są prace interwencyjne i jaki jest ich główny cel? Prace interwencyjne oznaczają zatrudnienie bezrobotnego przez pracodawcę z dofinansowaniem pracodawcy przez urząd pracy części wynagrodzenia za zatrudnienie osoby bezrobotnej. Celem jest ułatwienie bezrobotnym powrotu na rynek pracy. Kto może zostać skierowany do...
Co to są roboty publiczne i jaki jest ich główny cel? Roboty publiczne oznaczają zatrudnienie bezrobotnego w okresie nie dłuższym niż 12 miesięcy przy wykonywaniu prac finansowanych lub dofinansowanych ze środków samorządu terytorialnego, budżetu państwa, funduszy celowych, organizacji pozarządowych, spółek wodnych i ich...
Czym są prace społecznie użyteczne? Prace społecznie użyteczne to forma wsparcia skierowana do osób bezrobotnych bez prawa do zasiłku jednocześnie korzystających ze świadczeń pomocy społecznej albo uczestniczących w kontrakcie socjalnym, indywidualnym programie usamodzielnienia, lokalnym programie pomocy społecznej lub w...
Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu Adres: ul. Głogowska 25c, 45-315 Opole E-mail: wup@wup.opole.pl e-Doręczenia AE:PL-73349-31363-VJFSJ-15 ePUAP /wup_opole/SkrytkaESP Godziny pracy: 7.30-15.30 Obsługa klientów urzędu prowadzona jest w godzinach od 8.00 do 15.00 Sekretariat: tel: 77 44 16 701 fax: 77 44 16 702