W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
W Brzegu seniorzy uczyli się, samoobrony, dbania o własne cyberbezpieczeństwo w sieci oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Mogli też skorzystać z rad i ćwiczeń dotyczących zachowania sprawności umysłu
Powiat Brzeski wraz z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Opolu, Opolskim Centrum Edukacji oraz Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki realizują projekt KPO z naboru pt. "Zbudowanie systemu koordynacji i monitorowania regionalnych działań na rzecz kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego, uczenia się przez całe życie w tym osób dorosłych".
Projekt szerzy ideę uczenia się przez całe życie wśród mieszkańców Opolszczyzny w różnym wieku. Dlatego podczas warsztatów w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Brzegu tym razem skupiliśmy się na osobach w wieku 60+.
O cyberbezpieczenstwie w sieci opowiedzieli przedstawiciele Policji w Brzegu – asp. szt. Michał Scąber razem ze St.asp. Patrycją Kaszuba. St.sierż. Rafał Zieliński natomiast pokazał metody samoobrony.
Wydarzenie urozmaiciły zajęcia z neurodydaktyki, dzięki którym seniorzy dowiedzieli się, jak ćwiczyć swój mózg i zachować sprawny intelekt, aby móc nieustannie i efektywnie się uczyć.
Warsztaty "Jak zadbać o mózg w każdym wieku " poprowadziła Beata Olszewska – neurodydaktyk.
Spotkanie zamknęły z kolei warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej, które poprowadził wieloletni ratownik medyczny Damian Resiak wraz z synem.
Warsztaty 60+ w Brzegu zostały zorganizowane w ramach projektu KPO „Wsparcie rozwoju nowoczesnego kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie”.
Kim jest Doradca Klienta?
Doradca klienta to pracownik powiatowego urzędu pracy, zatrudniony na jednym z czterech stanowisk w urzędzie: pośrednika pracy, doradcy zawodowego, specjalisty ds. rozwoju zawodowego lub specjalisty ds. programów, któremu powierzona została funkcja doradcy klienta.
Istotą funkcji doradcy klienta...
Co to są prace interwencyjne i jaki jest ich główny cel?
Prace interwencyjne mają na celu wsparcie bezrobotnych. Oznaczają one zatrudnienie bezrobotnego przez pracodawcę w pełnym wymiarze czasu pracy (na pełny etat) z częściowym dofinansowaniem pracodawcy wynagrodzenia przez urząd pracy.
Kto może zostać skierowany do...
Co to są roboty publiczne i jaki jest ich główny cel?
Roboty publiczne oznaczają zatrudnienie bezrobotnego w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przy wykonywaniu prac organizowanych przez powiaty, gminy, organizacje pozarządowe statutowo zajmujące się problematyką ochrony środowiska, kultury, oświaty, kultury fizycznej...
Czym są prace społecznie użyteczne?
Prace społecznie użyteczne to forma wsparcia skierowana do osób bezrobotnych bez prawa do zasiłku jednocześnie korzystających ze świadczeń pomocy. Prace te odbywają się bez nawiązania stosunku pracy ani umowy o pracę. Organizowane są przez gminę w:
jednostkach organizacyjnych pomocy...
Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu Adres: ul. Głogowska 25c, 45-315 Opole E-mail: wup@wup.opole.pl e-Doręczenia AE:PL-73349-31363-VJFSJ-15 ePUAP /wup_opole/SkrytkaESP Godziny pracy: 7.30-15.30 Obsługa klientów urzędu prowadzona jest w godzinach od 8.00 do 15.00 Sekretariat: tel: 77 44 16 701 fax: 77 44 16 702